O nás


cviciste-31

 

Agility klub Tábor byl založen roku 2008, kdy jsme se oficiálně oddělili od TKS. Po čtyřech letech, kdy jsme trénovali v Zárybničné Lhotě, jsme se přesunuli a nyní cvičíme agility v Chýnově, nedaleko Tábora.

Pravidelně pořádáme oficiální závody agility, ukázky na akci Monínec se psy a organizujeme i ukázky agility pro děti.

Stále přibíráme nové, aktivní členy!

 

O agility

 

Agility je psí sport, při kterém pes podle pokynů psovoda překonává sérii překážek. Některé překážky jsou skokové – jednoduché, dvojité, skok daleký, kruh; některé přebíhací – kladina, áčko, houpačka; jiné probíhací – slalom, pevný tunel, látkový tunel.

Na závodech jsou parkury dlouhé 15 – 22 překážek od 100 do 200 metrů, pes všechny překážky překonává dobrovolně, nemá na sobě ani vodítko, ani obojek.

Agility může dělat každý pes s průkazem původu i kříženci všech velikostí a tvarů za předpokladu, že je zdravý a nemá nijak omezený pohyb.

Na závodech se pak porovnávají psi třech velikostních a výkonnostních kategorií.

Než se ale psi dostanou na závody, musí se naučit všechny překážky překonávat bezpečně.

Agility je ale náročnější na psovoda, protože je jeho práce zapamatovat si trať a vést po ní psa. Často dochází ke změnám směru, a protože jsou psi obvykle rychlejší než psovodi, agility vyžaduje rychlé reakce, jak ve vydávání povelů, tak v jejich plnění.

Hlavním cílem tohoto sportu je dosáhnout lepší spolupráce a komunikace mezi psem a jeho psovodem a skloubit přesné překonávání překážek s rychlostí, která plyne ze sebejistoty a důvěry.

 

ze stránek: http://www.klubagility.cz/node/default/52  (17. 2. 2015)